SOLÁRNÍ OHŘEV VODY

FOTOVOLTAICKÝ OHŘEV VODY

Ohřívejte vodu efektivně


SOLÁRNÍ OHŘEV VODY

Hybridní ohřev

Může být využit jednak k ohřevu teplé užitkové vody nebo vody pro topné systémy.

SOLÁRNÍ OHŘEV VODY

Energie ze slunce

Pro maximální výtěžnost vyrobené energie z FV panelů používáme speciální regulační jednotku, která zvyšuje výtěžnost proti použití systému bez takové regulace o více jak 40%.

SOLÁRNÍ OHŘEV VODY

Záložní zdroj ohřevu

Systém je zároveň napojen na 230V pro případ nedostatečného množství energie z fotovoltaických panelů. Lze využít i napojení na otopný systém např. krb apod.

Fotovoltaický

ohřev vody

Fotovoltaický ohřev vody nebo také „hybridní ohřev“ muže být využit jednak k ohřevu teplé užitkové vody nebo vody pro topné systémy. Voda je ohřívána dvěma kusy topných spirál umístěných v bojlerech popř. jiné akumulační nádrži. Jedna spirála je ohřívána energií z fotovoltaických panelů a druhá je připojená na klasickou rozvodnou síť objektu 230V, která je spínána v případě nedostatečného množství energie z fotovoltaických panelů. Lze využít i napojení na otopný systém např. krb apod. Pro maximální výtěžnost vyrobené energie z FV panelů používáme speciální regulační jednotku, která zvyšuje výtěžnost proti použití systému bez takové regulace o více jak 40%. Jednotku máme dvojího provedení, jak pro ohřev stejnosměrné (DC) spirály pro bojler od firmy Dražice, tak i pro klasický bojler na 230V na střídavou síť. V případě, že je voda v bojleru ohřátá na požadovanou úroveň, obsahuje jednotka další výstupní svorky pro možnost dalšího využití vyráběné energie.